KNIHA VÍNO NA ZDRAVÍ

Kód: 24390
220 Kč
Skladem (11 Ks)
Kniha "VÍNO NA ZDRAVÍ".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Autoři v předmluvě uvádějí

Tuto knihu věnujeme všem přátelům, kteří možná nevystudovali jako my medicínu, ale vystudovali školu milovníků vína. Především pro ně byla napsána. Záměrně jsme vynechávali medicínskou terminologii.

Také detaily, popisující jednotlivé studie, nebo některé další podrobnosti jsme neuvedli vůbec. Nebylo to snadné, ale snad bude kniha více přístupná každému čtenáři. Ty, kteří se zajímají o odborné podrobnosti, odkazujeme na naše publikace, které vyšly v lékařských časopisech a jsou uvedeny na konci knihy v seznamu literatury.

Výňatek z knihy

Střídmé pití alkoholu u žen znamená pít méně než muži. Příčina, proč by ženy měly pít podstatně menší množství alkoholu v prevenci srdečního infarktu než muži, nespočívá v tom, že jsou před menopauzou proti srdečnímu infarktu hormonálně chráněny a že úmrtnost na srdeční infarkt se plně rozvíjí až v menopauze. Americká kardiologická společnost jednoznačně ukázala, že podíl úmrtnosti všech žen na srdeční infarkt od roku 1984 překračuje počet úmrtí u mužů. Úmrtnost žen na srdeční a cévní onemocnění v České republice je rovněž již po několik let vyšší než u mužů. V roce 2008 to bylo o celých 10 %. Podrobnosti jsou uvedeny v kapitole „Srdeční infarkt neustále zabíjí nejen u nás“. K vyšší úmrtnosti žen než mužů přispívá mj. delší doba života žen než mužů. Prodlužuje se tedy i délka života zejména v období menopauzy, kdy je počet onemocnění na srdeční infarkt, ale také na cévní choroby nejvyšší. Dalším faktorem, který může způsobit vyšší úmrtnost žen, je změna jejich životního stylu, jenž se stále více podobá životnímu stylu mužů. Zejména stoupá hladina stresu, ženy více kouří a většinou se pohybují méně než muži. Rizikovým faktorem srdečního infarktu u žen je též dlouhodobé používání antikoncepce. Střídmé pití alkoholu chrání proti vzniku onemocnění srdce a cév všechny ženy bez ohledu na věk.

Doplňkové parametry

Kategorie: Originální dárky
Dárkové balení: Ne
Vhodné pro zasílání přepravcem: Ano
Objem: 1ks
Zboží lze očekávat: 22.05.2024
Kusů v balení: 1
EAN: 9788087138175
Cena za měrnou jednotku:: 220 Kč / ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
V e-shopu La-Vin.cz platí zákaz prodeje tabákových výrobků, kuřáckých pomůcek, bylinných výrobků určených ke kouření a elektronických cigaret osobám mladším 18 let.
Obchodní podmínky / O cookies / CestujSnadno.cz / Tiskolino.cz